Відносини України і США не такі, щоб їх погіршувати, – експерт про імпічмент Трампу

У США триває розслідування можливого тиску Трампа на Зеленського

Рішення про імпічмент Трампу затверджують Конгрес і Верховний суд. А в сенаті більшість належить республіканцям, яких представляє Трамп. Сумнівно, що вони підтримають таке рішення. Об этом сообщает podrobnosti.org.ua со ссылкой на СМИ.

Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Андрій Вігірінський.

Зміст звинувачень проти Трампа сумнівний. Спроба впливу на лідера іноземної держави з метою досягнення власних політичних цілей. Це питання тлумачення дій Трампа, оскільки конкретних наслідків тиску немає. Тому юристи і судді повинні роз’яснити, чи мали дії Трампа суспільно небезпечні наслідки, чи підривають демократичні цінності США,
– наголошує Андрій Вігірінський.

За словами Вігірінського, початок процес імпічменту повністю іде на користь демократам. Але Трамп не має реального конкурента з боку демократів. Джо Байден – під питанням. Можливий кандидат від демократів не може щось протиставити Трампу.

Реальність така: в американців зростають доходи. Рівень зайнятості – найвищий за останні 50-60 років. А питання України – точно не в порядку денному громадян США,
– зазначає Вігірінський.

Андрій Вігірінський зазначає: відносини України і США не такі, щоб їх погіршувати. Після Революції гідності з її наслідками (анексією Криму і війною на Донбасі), через соціальні і геополітичні обставини США не можуть відмовитися від підтримки України. Бо США – гарант безпеки України, згідно Будапештського меморандуму. І Вашингтон підтримував зміну влади в Україні.

Водночас, на його переконання, за останні п’ять років відносини з США можна виміряти політичними заявами колишнього представника Вашингтону в Україні Волкера і щорічною фінансовою підтримкою і кредитами під їх гарантії. Активність участі США в розв’язанні конфлікту завершилася, коли відбулася остання зустріч Волкера і помічника Путіна Суркова на початку 2018 року.

"Якщо говорити про міцну економіку США і слабку не прогресивну Росії, то переможець очевидний. На той випадок, якщо хтось дійсно стане захищати наші інтереси",– вважає Вігірінський.

Політолог додає: наша сила у внутрішній повістці. Президент Зеленський має показати сильні рішення: в питаннях миру, економіки, створити умови для інвесторів.

Чому Трампу хочуть оголосити імпічмент: основне

  • Під час телефонної розмови 25 липня 2019 року Трампа і Зеленського американський президент нібито пообіцяв, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma.
  • До цієї компанії причетний син головного конкурента Трампа на президентських виборах Джо Байдена – Гантер. Більше про те, що це за скандальна компанія, читайте тут Справа Burisma: що відомо про українську компанію, яка спричинила скандал у США, читайте тут.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Повний текст українською мовою (переклад 24 каналу) – читайте тут. Згідно тексту Трамп таки говорив Зеленському: "було б добре", якби той вивчив справу Байдена.
  • Через скандал у Палаті представників Конгресу оголосили початок формальної процедури імпічменту Причетні до скандалу чиновники дають свідчення.
  • Чиновник Білого дому Александр Віндман під час свідчень у Конгресі зазначив, що в стенограмі телефонної розмови Трампа із Зеленським відсутні окремі фрази із згадками політичного конкурента Трампа Джо Байдена. Два виправлення стосувались твердження Трампа про записи Байдена щодо корупції в Україні та згадок Зеленського про компанію Burisma.

Джерело статті: “http://24tv.ua/vidnosini_ukrayini_i_ssha_ne_taki_shhob_yih_pogirshuvati__ekspert_pro_impichment_trampu_n1230142”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя